Akdeniz yat kiralama

Ada Yatçılık ve Turizm Ltd.
1981’den Beri Sadece Yatçılık

Ada Yatçılık ve Turizm Limited Şirketi yat kiralama kurulduğu tarihten bugüne kadar müşterilerine yatçılıkla ilgili tüm hizmetleri sağlamaktadır. Bu servisler kısaca yat satışı, kiralama ve imalat olarak özetlenebilir. Tekne imalatı şirketimizin ana faaliyet konularından biri olup, 1981 yılında 20 metre uzunluğunda “Bora Bora” isimli çelik gövdeli yelkenli yatın inşası ile başlamıştır. Şirketimiz günümüze kadar çeşitli boy ve tipte 70 adet üzerinde çelik ve alüminyum tekne imalatını tamamlayarak teslim etmiştir. İmal ettiğimiz tekne tipleri motor yatlar, yelkenli tekneler, tugbotlar, palamar ve pilot botlar gibi iş teknelerini de kapsayan geniş üretim yelpazesini içermektedir.

Şirketimiz sadece çelik ve alüminyum marin tip malzeme kullanarak anahtar teslim veya kabuk imalatı şeklinde tekneler üretmektedir. Satış ve kiralama faaliyetlerimiz 1999 yılında şirketimizin imalatını yaptığı kendi teknesi olan “Clasship 1” isimli 29 metre çelik guletin suya indirilmesinden sonra başlamıştır. Firmamız bu tarihten sonra kendi teknesi ile yat kiralama ve mavi yolculuk faaliyetlerini yürütmesinin ardından, 2003 yılında bu teknenin satışını ve ihracatını yapmıştır.

Daha sonra 2007 yılında imal ettiği “Ada IX” guleti ile kiralama faaliyetlerine devam eden şirketimiz, 2012 yılında bu guletin satışını yapıp yurt dışına ihraç etmiştir. Günümüze kadar birçok teknenin satış ve kiralama işlemlerine aracılık eden şirketimiz, satılık ve kiralık tekneler konusunda müşterilerine sunmuş olduğu geniş portföyü ile oldukça tecrübelidir.