medyumlar

Medyum Rahime kimdir sorusu medyumlar doğal olarak insanların tanıma amaçlı sorduğu bir soru. Acizane ben de sizlere kendimden bahsetmeye ve büyü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Sırlı bir yolculuk olan gizli ilimler dünyasının kapısını sizlerle beraber aralayacak ve adeta bir tercüman vazifesi ile sizler için yorumlayacağım. Medyumlar sizlerin de bildiği gibi genellikle alim ve bu yola abid ailelerin içinden çıkmaktadır. Ben denizin de köklü bir ailesi olmakla birlikte bildiğimiz on kuşak dedelerimiz medyumluk ve gizli ilimler konusunda büyük çalışmaları ve insanlara hizmetleri dokunmuş kimselerdir.

Ben otuz yılı aşkın süredir büyü konusunda ailemden aldığım düstur ve ilimler ile insanlara yardımcı olan bir medyumum. Halk içinde kimi cinci hoca kimisi medyum kimisi falcı gibi lakaplar kullansa da özün özü ilime dayalıdır. En büyük dedelerimiz yıllar önce şuan Özbekistan topraklarında kalan Semerkant bölgesinden ilim için yola çıkıp önce Kazakistan daha sonra da pirlerin tavsiyesi ile İran bölgesine yerleşmişlerdir.

Bu dönemlerde aile kayıtlarımızdan da gördüğümüz kadarı ile gittiği yerlerde medreseler ve ilim yuvaları kuran aile büyüklerimiz ve akrabalarımızın halen birçoğu aile geleneğini devam ettirmekte ve oralarda hizmet vermeye devam etmektedir. Medyum Rahime adıyla meşhur olan bu kardeşiniz de bir çok kolu bulunan bu köklü ailenin Birinci cihan harbine kadar balkanlarda yaşayan koluna mensubum. Daha sonraları ana vatana gelen aile büyüklerimiz ve akrabalarımız öncesinde Osmanlı sarayında hizmet vermiş Müneccim başı Hüseyin Efendi ve çok sonraları Müştak baba ismi ile anılan büyük şahsiyetlerdir.