Ay Dedektif

Özellikle hızına dedektif yetişilemeyen teknolojik gelişmelerden sonra dünya küçük bir kasaba haline geldi. Artık Çin’de oturan birisi Afrika’nın bir başka köşesindekiye, kutuplarda bulunan birisi çöl ikliminin hakim olduğu bir coğrafyadakiyle anında iletişim kurup, herkes oturduğu yerden, kendisine onbinlerce uzaklıkta gerçekleşen bir olayı anında öğrenip, takip edebiliyor .

Bu durum avantajların yanı sıra bazı dezavantajları da barındırıyor. Özellikle gelişen teknoloji, bazı art niyetli kişilerin işlerini bir hayli kolaylaştırıyor. Teknoloji bir kötü çıkar ortamı olarak gören bu kişiler, binlerce kişinin dolandırma başta olmak üzere çeşitli mağduriyetler yaşamasına neden olup, kendilerine çeşitli kazançlar sağlıyor. Ancak teknolojinin gelişmesi bu kişilere bu imkanı tanırken, bir yandan da kişilerin takip edilmesini ve adres tespitini kolaylaştırıyor. Kişi her ne kadar adresini farklı gösterse de mesela telefonunun konumunu açık tutması ya da sosyal medyadan fotoğraf paylaşırken, farkında olmadan konumunu da paylaşması bu kişilerin gerçek adreslerinin tespitine ve sonucunda da “yakayı ele verme”lerine yol açıyor.

Mağduriyetlerin artmasıyla birlikte ortaya çıkan dedektiflik şirketlerinden Ay Dedektiflik , adres tespiti konusunda profesyonel hizmet veriyor. Adres tespiti sadece yukarda bahsedilen konularda değil, birçok alan için kullanılıyor. Bu nedenle onlarca sebepten adres tespiti yapılması gerekebiliyor ancak çoğunlukla genel olarak suça karışmış kişilerin mahkeme huzuruna çıkarılması ve adreslerine tebligat gönderilmesi amacıyla bu yola başvurulduğunu belirtmek gerekiyor. Resmi kanallardan ayrı olarak bu sistemi çok iyi bilen özel dedektifler bulunuyor.

Dedektiflik şirketimiz adres tespitini aşamalı olarak yapıyor. Adres tespiti yapılabilmesi için, öncelikle şahsın adres bilgilerinin halka açık olması gerekiyor. Bu çalışmanın yasal olması gerektiği için talepte bulunan kişilerin bazı resmi belgeleri sunması gerekiyor. Bu konuda ilk olarak çok ciddi bir ön çalışma yapılması gerekiyor. Ardından kişi hakkında bilgilerin toplanması, bir araya getirilmesi analiz edilmesi ve adres tespiti için ortaya bir yöntem konuluyor. Bu aşamadan sonra ise alan taramasına çıkılıyor. Adres tespitinin profesyonel ekiple yapıldığını ve bunun tek kişinin yapabileceği bir iş olmadığını özellikle belirtmek gerekiyor. Çalışma sonucunda kişilerin hayatlarını sürdürdükleri ya da sahibi oldukları mal ve mülklerin adres tespiti yapılabiliyor. Hatta kullanılan telefon ve bilgisayarların coğrafi konumlarına ulaşılabiliyor. Sonuç olarak da tüm bu şartları taşıyan kişinin adres tespiti yapılıp, talepte bulunan kişi ya da kuruma teslim ediliyor.

Bu arada söz konusu çalışmaların son derece titiz, gizli ve garantili şekilde yapıldığını belirtmek gerekiyor. Çalışmalar, ne talepte bulunanın ne de aranan kişinin haklarına ve yaşamına en ufak zararar vermeden son derece profesyonel şekilde yapılıyor .