büyücü isimleri

büyücü isimlerii nelerdir ve bu büyücü isimleri nereden gelir? Fantastik büyücü isimleri nedir? Kadın büyücü isimleri hangileridir? Gerçek büyücüler kimlerdir? Alanında uzman büyücü isimleri hakkında detaylar bu yazımızda…

Büyücü isimleri, daha çok gizli ilimle uğraşan kişilerin kullandığı takma isimler olarak bilinmektedir. Bazı büyücüler kendi isimlerini kullanırken, bazıları ise takma isimle insanlara yardım etme eğilimi içindedir. Sizler için bu yazımızda, son zamanlara damga vuran büyücüler, bunların ne yaptıkları ve isimlerinden bahsedeceğiz.

Büyü kavramı daha çok kurgusal bir tanım olarak bilinse de birçok kaynak büyünün gerçekliği ile alakalı bizlere önemli bilgiler verir. Geçmiş zamanlarda ve günümüzde büyü ve benzeri kavramlar ile yakından uğraşan, bu yöntemler üzerinden sonuç elde eden çok sayıda kişi olduğunu biliyoruz. Medyum hocalar olarak da bilinen bu isimler, insanlık tarihinde önemli yerlere sahiptir.

Masallar ve mitolojik anlatımlar nedeniyle büyücü ve medyum isimlerin esrarengiz ve değişik olması genellemesi söz konusudur. Fakat bu gizemli bir yolculuktur. Büyü ile uğraşan kişiler insanlar tarafından bilinmemek, nerede olduklarının tam olarak anlaşılmamasını isterler. Bu daha çok yaptıkları işlemler ile alakalı bir konudur.

Bu isimler hakkında araştırma yaptığımız zaman bunların birçoğunun uydurma olabileceği düşüncesi ile karşılaştık. Ama isimlerin gerçek olması ya sahte olması herhangi bir değer katma ve değer azaltma açısından önemli değildir. Yani bir kişi herhangi bir yeteneğe sahip olmadan, sadece büyücü ismi taşıyor diye büyü konusunda bilgi sahibi olması, herhangi bir uygulama yapması mümkün değildir.