istanbul yerden ısıtma sistemleri

yerden ısıtma sistemleri Isı Enerji olarak yerden ısıtma malzemeleri satışı ve uygulama konusunda müşterilerimize büyük olanaklar sağlıyoruz. Firmamız alman kalitesi ve yerli malı kalitesi ile müşterilerine istediği marka, istediği model ürüne göre satışını yapmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan a’dan z’ye tüm malzeme model ve markalarını stoklarında bulunduran firmamız makul fiyat teklifleri ile müşterilerine teklif göndermektedir. Yerden ısıtma sistemleri son zamanların ekonomik ve en verimli ısıtma sistemleri olarak ülkemizde ve Dünya’da hızla yaygınlaşıyor. Her geçen gün yeni yapılarda kullanılan sistem olarak teknoloji alanında otomasyon sistemleri ile damgasını vuran yerden ısıtma sektörü her geçen gün yaygınlaşması artıyor. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan malzemeler nelerdir? ve markalar arasında ne gibi bir farklılıklar bulunmaktadır. Bu sorunun cevabımı sonraya saklayarak, öncelikle sistemin nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını siz değerli müşterilerimize açıklayalım.

Sulu yerden ısıtma sistemleri olarak bilinen yeni teknoloji ve çevre dostu ısıtma teknolojisi daha çok evler başta olmak üzere, işyerleri, hastaneler, camiler, okullar, villalar, yazlık evler, kreşler, sauna ve hamam gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri kategori olarak sulu yerden ısıtma, elektrikli yerden ısıtma ve karbon yerden ısıtma olarak kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen doğalgazlı yani sulu yerden ısıtma sistemidir. Sulu yerden ısıtma sisteminin tercih edilmesinin sebebi malzeme ve kullanım açısından sağlıklı ve faydalı bir sisteme sahiptir. Yerden ısıtma malzeme aracılığı ile mülk içerisinde yayılan sıcak su eşit bir şekilde tüm oda zeminlerinde dolaşarak konforlu, dengeli ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Her zaman en iyi yerden ısıtma sistemi olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.
Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?
Sulu yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması için yerden ısıtma malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Zeminden ısıtma malzemeleri tamamen sulu yerden ısıtma sistemi için tasarlanmış ve dayanıklı olan malzemelerdir. Her zaman en verimli ısınma kazanmak için üretilmiş olan malzeme çeşitliliği mevcuttur. Sulu yerden ısıtma sistemi malzemeleri olarak yerden ısıtma levhası (strafor), boru, kollektör (Manifold), kollektör dolabı, kesme vana (küresel vana), köşe düzeltici, u klips, otomasyon ürünleri (oda termostatı, termostatik vana, iki yollu vana, sabit değer ayar seti, yer sıcaklık sensörü), şap katkısı malzemeleri kullanılmaktadır. Çoğu ürünü yerden ısıtma uygulamasında maliyetten kaçmak için istemeyen müşterilerimize bu durumun doğru olmadığını Isı Enerji firmasının uzman bireyleri olarak belirtmek isteriz. Yapılan sistem 1 defaya mahsus olması için kaliteli marka kullanılmalı ve eksik malzemeden kaçınılmalıdır. Çünkü yerden ısıtma malzemeleri bileşik bir yapıya sahip olduğu için enerji verimliliğinin artması ve birliktelik sağlanması için önemli bir yapıya sahiptir.